Viespea-i vie si viteaza:
ac nebun si trup subtire;
zboara-ntruna in nestire
si-n caldura delireaza.
Daca nu ti-e mintea treaza,
ii iei acul in primire,
fiindca viespea e viteaza:
ac nebun si trup subtire.
Nu-ti iesi totusi din fire,
fii calm, rece si pe faza,
caci tarziu dupa amiaza,
blanda e din fericire
viespea.Si nu mai vibreaza!
NICU.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu